poniedziałek, 10 września 2007

Biały bukiet ślubny

Biel jest stereotypowo kolorem niewinności i króluje w bukietach ślubnych od 'zawsze'. Należy do barw uniwersalnych, ponieważ swoim spokojnym chłodem pasuje do każdej kreacji i każdej osoby. Łączenie jej z każdym innym kolorem nie burzy elegancji szat ani żadnej z ozdób. Wśród białych kwiatów dla panny młodej największą popularnością cieszą się:
róże, orchidee, cantedeskie, eustomy i coraz rzadziej spotykane frezje. Bukiety w tym kolorze zawsze są lekkie i czyste wizualnie. Cudnym jest połączenie bieli z dodatkami złotymi czy srebrnymi, chociaż wszelkie pastelowe dodatki do białych kwiatów dają wspaniały efekt. Często proponuje się biel jako wiodący kolor w sezonie zimowym w bukietach ślubnych oproszona lekko
opalizującymi dodatkami. Bukiety biedermaierowskie mogą być wykończone woalem z pior, trawami z nanizanymi na nie koralikami. Połączenie bardzo modnego drutu aluminiowego z bielą to absolutny szal mody, daje bardzo wiele możliwości twórczych. Za pomocą takiego drutu możemy podkreślić wymagany kształt bukietu. Wiązanka angielska nabierze finezji przy zastosowaniu delikatnego puszku z bardzo cieniutkiego druciku.
Wszelkie awangardowe układanki ślubne z białych kwiatów będą wzbudzały zachwyt - bo będą delikatne mimo zastosowania najbardziej odlotowych pomysłów.
Przy wyborze przez pannę młodą białych kwiatów do bukietu ślubnego wykonuje się butonierkę dla pana młodego z roślin i dodatków zawartych w wyżej wymienionym bukiecie, wskazane jest wykonanie białego bukietu druhnie i przypinkę z kwiatów jak w wiązance druhny dla drużby. Samochód również powinien być udekorowany w białych kolorach. W strojeniu kościoła i sali ślubnej biel powinna być wiodącym kolorem, ale tu już można dodać barwy kojarzące się z wystrojem wnętrza.

Na podstawie: http://www.slubnytarg.pl/a25-biale_kwiaty_na_slub.html

0 komentarze: